Vanha Swingi - Eija Kantola - Yön Kuningatar (Kaikkien Aikojen Parhaat) (CD)

Stefanie Heinzmann] Great Balls Of Fire Samu Haber] Jeanette Biedermann] Jailhouse Rock [feat. The Baseballs] Vergiss die Heimat nie Lucky Day What If [feat. The BossHoss] Heute Nacht Can't Say No [feat. Rea Garvey] Amoi seg' ma uns wieder Duett [feat. Xavier Naidoo] Die Liste Umbrella [feat. Dieser Weg. November Kim Herold Album CD Kaikki okei Viini Viini feat. Haavoittunut enkeli Kuningas hukassa Odota minua Schiller - Futur Album CD Willkommen The future I The future III Sweet symphony mit Sheppard Solomon Paradise mit Arlissa Schwerelos Zwischen Gestern und Morgen Once upon a time I Once upon a time II Breathe mit Christina Scabbia Mirai Not in love mit Arlissa Save me a day mit Samu Haber Looking out for you mit Emma Hewitt.

Elastinen feat. Samu Haber. May Elastinen - Elastinen feat. Album CD Finland Lempo feat. Stadi On Niin Snadi feat. Hector AAAA feat. Robin Oota Mua feat. Johanna Kurkela Kommentteja 1. Relaterade artiklar. Relaterade artiklar Suomalaiset rauhanneuvottelijat Kommentteja 8. Harras pastori, kipakka kauppias vai Pohjois-Karjalan paras liikemies? Kommentteja 3. Toimitus Ohjeet Yle Arkivet.

Thursday 14 May Friday 15 May Saturday 16 May Sunday 17 May Monday 18 May Tuesday 19 May Wednesday 20 May Thursday 21 May Friday 22 May Saturday 23 May Sunday 24 May Monday 25 May Tuesday 26 May Wednesday 27 May Thursday 28 May Friday 29 May Saturday 30 May Sunday 31 May Monday 1 June Tuesday 2 June Thursday 4 June Friday 5 June Saturday 6 June Sunday 7 June Monday 8 June Tuesday 9 June Monday 15 June Tuesday 16 June Wednesday 17 June Friday 19 June Saturday 20 June Sunday 21 June Monday 22 June Tuesday 23 June Wednesday 24 June Thursday 25 June Friday 26 June Saturday 27 June Sunday 28 June Monday 29 June Tuesday 30 June Wednesday 1 July Thursday 2 July Friday 3 July Saturday 4 July Sunday 5 July Monday 6 July Tuesday 7 July Wednesday 8 July Thursday 9 July Friday 10 July Saturday 11 July Ja se taas johtui varmasti orkesterista.

Omega oli uskomaton musiikissaan. Tanssit stadissa-ohjelma, vuosilta Kun orkesterissa on puhallinsoittaja ja erilaisia torvia, niin sopraanosaksofoni kuulosti joihinkin kappaleisiin erityisen sopivalta.

Tietynlainen laumahenki kai on osa ihmisen luontoa. Tanssittavan ja monipuolisen musiikkinsa ansiosta Omega kuuluu tanssiorkestereiden parhaimmistoon.

Samaa saa hakea muiden orkesterien tanssi-illoista ja ei tule mieleeni monta vastaavaa. Ja orkesteri ansaitsee kiitoksen omasta osuudestaan.

Listen to Vanha swingi from Eija Kantola's Yön Kuningatar - Kaikkien aikojen parhaat for free, and see the artwork, lyrics and similar artists.

9 Replies to “Vanha Swingi - Eija Kantola - Yön Kuningatar (Kaikkien Aikojen Parhaat) (CD)”

  1. View credits, reviews, tracks and shop for the CD release of Yön Kuningatar (Kaikkien Aikojen Parhaat) on Discogs.4/5(1).
  2. Eija Kantola - Yön kuningar Kaikkien aikojen parhaat määrä Lisää ostoskoriin Tuotetunnus (SKU): CD - Eija Kantola - Yön kuningatar Kaikkien aikojen parhaat Osasto: Musiikki.
  3. Eija Kantola – Yön Kuningatar - Kaikkien Aikojen Parhaat (2c ostettavissa hintaan 4 € paikkakunnalla JYVÄSKYLÄ. Osta heti tästä!
  4. CD1 1. Yön kuningatar 2. Kurkiaura 3. Vanha swingi 4. Rakkauden kirja 5. Sata vuotta 6. Tanssi poika tanssi 7. Tuuleen 8. Sinä minä taivas kuu ja tähdet 9. Serkkupoika Kuin joutsenlaulu Ilmaan noussut oon Louie Jäätyneet kyyneleet Valvotko vuokseni Käärmetanssi Mä katseen luon Valoon päin Yössä sielujen
  5. Dec 24,  · Provided to YouTube by WM Finland Romantiikan raunioilla · Eija Kantola Yön Kuningatar - Kaikkien aikojen parhaat ℗ Edel Records / Suomen Mediamusiikki Auto-generated by YouTube.
  6. Osta Eija Kantola mp3 musiikkia netistä laillisesti. Musafi on kotimainen mp3 musiikkikauppa mistä voit lataa Eija Kantola Yön Kuningatar - Kaikkien aikojen parhaat .
  7. Parhaat (disc 1) From Eija Kantola - Enjoy all the music albums and top video tracks of Eija Kantola here on Frogtoon Music. Video Tracks include: Sata suudelmaa, HEI POJAT (DAY TRIPPER), KUISKAA (THIS BOY), Tähtiyö, Enkelikello, Syksyn Sateeseen, Yön kuningatar, Käärmetanssi, Kuka, Kurkiaurat, and much more.
  8. CD1 1. Tanssi poika tanssi 2. Louie 3. Ei kauniimpaa 4. Perhoskesä 5. Kahden rytmi 6. Tahdon sun tietävän 7. Vanha swingi 8. Katseet 9. Yön kuningatar Yössä sielujen Sinä, minä, taivas kuu ja tähdet Matka päättyä ei saa Serkkupoika Oi valentino Mä katseen luon Yö kuuntelee Lontoo Valoon päin Kurkiaurat Rakkauden kirja CD2 1. .
  9. Dec 24,  · Provided to YouTube by WM Finland Nea · Eija Kantola Yön Kuningatar - Kaikkien aikojen parhaat ℗ Edel Records / Suomen Mediamusiikki Auto-generated by YouTube.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *